Bo najważniejszy jest człowiek

Bo najważniejszy jest człowiek

Pomaganie mamy w naturze. Niektórzy są wolontariuszami, inni wspomagają finansowo. Każdy na swój sposób. Co nimi kieruje? Potrzeba dzielenia się sobą z innymi.

Wolontariusze, fundacje i nie tylko, to osoby które niosą innym nadzieję. Często nadzieję na lepsze jutro. Wynagrodzeniem jest uśmiech, radość i zwykłe dziękuję, które w tym momencie staje się czymś więcej niż trzysylabowym wyrazem.

Z okazji tegorocznej majówki postanowiłam nadrobić odcinki Efektu Domina. Jest to program, w którym Dominika Kulczyk, Prezes Kulczyk Foundation przedstawia ludzi niosących pomoc tym, którzy znajdują się w potrzebie. Razem z kamerą dociera do najodleglejszych zakątków świata, ale i nie tylko, po to by pokazać jak tacy ludzie jak my radzą sobie z biedą. Historie są bardzo wzruszające i poruszające.

O pracownikach fundacji oraz wolontariuszach docierających do najbiedniejszych zakątków świata po to, by budować lepszą rzeczywistość, by pokazać, że czasem niewiele zmienia tak wiele.

Fundacja Dominiki Kulczyk pomaga organizacjom i ludziom efektywnie pomagać. Efektywnie to nie znaczy byle jak. Rezultaty współpracy można śledzić w programie Efekt Domina – odcinki emitowane są w TVN w niedzielę, ale dostępne są również w sieci.

Żeby pomagać nie trzeba wcale wyjechać na drugi koniec świata, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie. Czasem to miejsce blisko Twojego zamieszkania i działająca świetlica środowiskowa, w której zbierają się dzieci. Pomagać możesz również osobom starszym – zwykłe zakupy, wspólny spacer czy czytanie książki, dla samotnych to naprawdę wiele.

Wolontariuszem może zostać każdy z nas, choć z pewnością mamy inne predyspozycje, odnajdziemy się w różnych dziedzinach i działaniach. Wolontariuszy szukają między innymi Fundacja Rak’n’Roll, dziecięce wioski SOS, ale inne organizacje pozarządowe jak np. Jednostka Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym w danym województwie.

Wolontariusze mają swoje prawa i obowiązki. Ważne informacje, sieci centrów wolontariatu i tak naprawdę wszystko, co chcielibyście wiedzieć znajdziecie na stronie Ogólnopolskiej Sieci Centrów Wolontariatu.

Pamiętajcie, pomaganie jest fajne!

O Judyta

Zainteresowana rozwojem nie tylko maluszków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *